בית הספר
לעיצוב האנושי בישראל

מהו העיצוב האנושי?

1

Human Design -

'היומן דיזיין' , העיצוב, המבנה של המערכת האנושית

העיצוב האנושי הוא כלי עוצמתי ומדויק ביותר, המאפשר לכל אחד מאיתנו להכיר ולהתחבר ל"מערכת ההפעלה" האישית שלו. לכל אדם יש דרך מסוימת לנוע בעולם (אסטרטגיה >>) ודרך ייחודית משלו לקבל החלטות (סמכות פנימית >>). דרכים אלה ומידע נוסף רב על עצמנו מתגלים דרך מפת הגוף – המפה שאיתה ודרכה עובדים בשיטה.

לגלות מהי הדרך שלי לנווט בחיים האלה באופן הכי מדויק לי זו חוויה מעצימה שמתגלה ככל שמתנסים בה, ולכך בדיוק נועד הידע הזה, לשימוש מעשי בחיי היומיום.

החברה האנושית מלאה ברעיונות ולחצים לגבי מה טוב ורע, נחשב ורצוי, ואנו מושפעים מכך מהרגע בו נולדנו: ההורים, החינוך, התרבות… כל אלה יוצרים "התניות" אשר משבשות את החיבור הטבעי לעצמנו.

העיצוב האנושי הוא כלי שעוזר מאוד להשתחרר מהתניות אלה. להחזיר את הכוח אלינו, ולהתחבר לטבע האמיתי שלנו. הוא מאפשר לכל אחת ואחד להפסיק עם הביקורת והמאבק המתיש של לנסות להיות מישהו אחר ("למה אני לא…. כזה וכזה")  – ולהתחיל להתמקד בכוחות האמיתיים שלי, במי אני כן ובתנועה שמדויקת לי בחיים האלה! 

העבודה עם היומן דיזיין מאפשרת הרבה מאוד הבנה, חמלה וקבלה עצמית. במקביל היא מאפשרת הרפיה ממחשבות ודפוסים הגורמים לנו סבל ואינם באמת רלוונטיים לחיינו. 

לכן היא משנה באופן משמעותי את החיים של מי שלומד ומיישם.

העיצוב האנושי ומערכות יחסים

העיצוב האנושי מעניק לנו מתנה של אהבה וקבלה, גם למערכות היחסים בחיינו.

כל בני האדם הם ייחודיים ומגיע להם לחיות בהתאם למי שהם באמת, לא רק אנחנו, אלא גם הילדים שלנו, בני הזוג שלנו ולמעשה כל אדם שנפגוש.

העיצוב האנושי נותן לנו את ההבנה שהאחר פשוט שונה ממני, וזה טבעי.מעבר לזה, להבין בדיוק במה אנו שונים, בנויים אחרת מהקרובים אלינו: מבחינת קצב, רגש, יכולות, דרך תקשורת ועוד. הבדלים אלה יוצרים בינינו חיכוכים והתניות –
והחדשות הטובות הן שניתן לפתור אותם ללא השלכה ואשמה.

התהליך עם העיצוב האנושי, מתחיל קודם כל בתוכנו ועבור עצמנו – אך הוא משפיע לטובה על מערכות היחסים בחיינו בזכות התהליך שאנו עוברים.

הניסוי

העיצוב האנושי (2)

העיצוב האנושי נקרא גם "הניסוי".

בני אדם הם ייחודיים להפליא, ולכל אחד יש מבנה שונה, אשר נחשף באופן מפורט ומורכב במפה האישית.

כל אדם יגלה את מערכת ההפעלה המלאה שלו, על פי כמה שהדבר מעניין אותו, לאט לאט, ועם הנסיון.

בשונה מיידע תיאורטי, שהשפעתו על החיים נקבעת על פי כמה חומר קראנו או למדנו, העיצוב האנושי הוא יידע שנועד להפנמה בגוף, להתנסות וליישום בחיים.

ה"ניסוי" הוא לקחת את מה שהבנו לגבי המפה, ובמיוחד לגבי הדרך שלנו לנוע (אסטרטגיה) ולקבל החלטות (סמכות) – ולבדוק בחיי היומיום מה קורה כשאני פועל/ת עם זה, ומה קורה כשלא…  מתוך הנסיון והחקירה האישיים, תראו האם הכלי עובד עבורכם ועד כמה מתאים לכם ללמוד וליישם אותו עוד.

ספויילר: לרוב זה עובד להפליא 🙂