בית הספר
לעיצוב האנושי בישראל

גנרטור

הגנרטורים, כולל סוג-המשנה מניפסטינג ג'נרטור (MG) >> מהווים כ-67% מהאוכלוסייה – רוב האנושות.

הגנרטור הוא הטיפוס האנרגטי בעל משאבי האנרגיה הגדולים ביותר. הוא בנוי לתת לחיים להגיע אליו כך שהוא יכול להגיב – אליהם .זאת להבדיל מניסיון ליזום דברים "יש מאין" או לנסות להניע דברים באופן מנטלי.

ההילה של הגנרטור היא פתוחה ועוטפת, תמיד מוכנה לקחת פנימה את מה שנכון בשבילו. ברגע שהוא מגיב למשהו מחוצה לו, לאדם, אירוע או פעולה, הוא יכול לפעול במלוא עוצמתו. יש לו כמות עצומה של אנרגיה, אך הוא חייב להשתמש בה נכון.

להגיב כך, באופן טבעי, לחיים – זאת האסטרטגיה של הגנרטור. חשוב להדגיש שהתגובה היא תמיד למשהו, ולא למחשבות של עצמו.

אם הגנרטור יוצא לעולם ומנסה להזיז דברים וליזום לפני שהחיים נגעו בו ונתנו לו הזדמנות להגיב – הוא פוגש התנגדות ונוטה למצוא את עצמו כלוא בסיטואציות הלא נכונות, עם האנשים הלא נכונים, לבדו ללא תמיכה, וכדומה.

כשהגנרטור לומד לפעול מתוך תגובה למציאות סביבו, הוא מוריד את ההתנגדות והתסכול בחייו. רק מתוך התגובה הטבעית שלו הוא יכול לראות מה נכון עבורו ולחוות סיפוק בחייו.

תגובה מתרחשת כמעט בכל רגע בחיי הגנרטור והיא אינה תלויה כלל במיינד, בראש או בחשיבה. היא מתעוררת ספונטנית מול מבחר של אוכל המוצג בדלפק (ובא לנו פריט מסוים), כאשר מישהו אומר משהו, כאשר מזג האויר משתנה וזה מעורר בנו משהו או כשקוראים פוסט – ובא לנו לשמוע עוד.

פרויקטים שלמים יכולים להיווצר על ידי גנרטורים נטו מתוך "תגובה" למשהו: למשל רעיון שעלה בשיחה עם חבר. מהצד זה יכול להיראות כמו "יוזמה" אך השורש שלה הוא ב*תגובה* וזהו כל ההבדל. אין לגנרטור שליטה בתגובות שלו – התעוררות האנרגיה בגוף, "בא לי". לזה ורק לזה צריך לשים לב אם רוצים לחיות על פי האסטרטגיה שלנו.

סיפוק (ומנגד: תסכול) הוא סימן ההיכר של הגנרטור שפעל באופן נאמן לאנרגיית החיים יקרת הערך שלו. הגנרטורים נמצאים כאן כדי לבנות, לעשות, ליצור – וחשוב מאוד שיעשו את מה שהם אוהבים ומקבלים ממנו סיפוק.

כל מי שמרכז הסקרל שלו מוגדר – הוא גנרטור. הסקרל הוא המרכז של אנרגית החיים, השני מלמטה במפה (כאשר הוא מוגדר הוא צבוע באדום).

גנרטורים מפורסמים: אלברט איינשטיין, הדלאיי למה, ביל קלינטון, מוצארט, הנסיך צ'רלס, מדונה, מריל סטריפ, ג'ורג' הריסון, ג'יימס דין, ולדימיר לנין, קרל יונג, ג'ודי גרלנד, טימות'י לירי, אופרה ווינפרי, מג ראיין.

טיפוסים נוספים: