בית הספר
לעיצוב האנושי בישראל

פרוג'קטור

הפרוג'קטורים מהווים כ-22% מהאוכלוסייה. אפשר לקרוא להם 'המדריכים הגדולים' מכיוון שיש להם את היכולת להבחין ולזהות את הפוטנציאל של האנשים סביבם. פרוג'קטורים מטבעם מכוונים אל ה"אחר". הם מסוגלים להנחות את הטיפוסים האנרגטיים, בעיקר את הגנרטורים, ולעבוד עם האנרגיה שלהם.

הפרוג'קטור יכול לקחת פנימה, לספוג ולהעריך את האנרגיות של האנשים סביבו, ובמקביל גם לחדור עמוקות אל האנרגיה של האחר.

הצד השני של המטבע הוא שהפרוג'קטור צריך שיבחינו בו ויזמינו אותו לפני שהוא משתתף (בפעילות או עשייה משותפת) או משתף (מייעץ, מדריך או מביע דיעה). האסטרטגיה של הפרוג'קטור נקראת להמתין להזמנה ראויה: הזמנה נכונה בשבילו, שמזהה את הפוטנציאל הייחודי שלו, כזו שבאמת מעוניינת במי שהוא או במה שיש לו לתת. כשהפרוג'קטור מבחין בהזמנה ראויה הוא יכול להשתתף עם האנשים והסיטואציות הנכונים לו, בעיתוי הנכון ובצורה הרמונית.

חשוב להבין שההמתנה להזמנה היא לא עונש עבור הפרוג'קטור, אלא חלק מהטבע שלו ולמעשה מסייעת לשמור על עצמו. זו המתנה לעיתוי הנכון בו אנשים פתוחים לשמוע ולקבל אותו, אחרת הראיה הממוקדת והחודרת שלו מפריעה ומעוררת התנגדות וחוסר הבנה. כאשר הפרוג'קטור לא ממתין להזמנה אלא מנסה לדחוף בכוח קדימה ולרדוף אחרי החיים הוא פוגש בהתנגדות שגורמת לו להיות מריר.

הפרוג'קטור בנוי לעבוד עם האנרגיה של אחרים ולהדריך אותם רק כשהוא מוזמן לכך. בעזרת האסטרטגיה כל הטיפוסים יכולים להתחבר למה שנכון להם, אך לפרוג'קטור זה חשוב במיוחד מכיוון שהוא לא טיפוס אנרגטי. אם האנרגיות של האנשים בחייו אינן נכונות לו, זה מזיק לבריאותו וחייו בצורה מסוכנת יותר מאשר לטיפוסים האנרגטיים. דברים (מערכות יחסים, עבודה, לימודים ועוד) חייבים להגיע אליו כהזמנה.
במקביל, בכל מה שלא נוגע לאחרים אלא לפעילות שלו לבד עם עצמו, אין צורך להמתין להזמנה ובהחלט אפשר לבשל, לקרוא, לנגן, לצאת להליכה וכדומה – פשוט לעשות מה שאוהבים.

כאשר פרוג'קטורים ממתינים ונותנים לחיים להבחין בהם ולהזמין אותם – טעם המרירות הופך לטעם של הצלחה. מרירות לעומת הצלחה הנם סימני היכר של פרוג'קטורים ויכולים להעיד האם אתם במקומכם ההרמוני בחיים, או פחות.

ההתנהלות האנרגטית של הפרוג'קטור היא תופעה חדשה לגמרי באנושות, שלא היתה קיימת בעבר.

הידע של העיצוב האנושי תומך עמוקות, באופן מיוחד, בפרוג'קטורים ובתהליכי חייהם.

פרוג'קטורים מפורסמים:  הנסיכה דיאנה, אושו, טוני בלייר, קרל מרקס, רמהנה מהרישי, מיק ג'אגר, יוסף סטלין, פול מקרטני, רינגו סטאר, נפוליאון, וודי אלן, סלבדור דאלי, פידל קסטרו, ג'יימס ג'ויס, ברברה סטרייסנד, הנרי מילר.

טיפוסים נוספים: