בית הספר
לעיצוב האנושי בישראל

מקור הידע

מייסד העיצוב האנושי

רָא אוּרוּ הוּ הוא מי שהביא את היידע לעולם, וייסד את מערכת העיצוב האנושי.

רא נולד בשם אלן (רוברט) קרקובר ב-1948 במונטריאול, קנדה. בהמשך חייו עבר לחיות באי איביזה, וב-1987 עבר חוויה מיסטית עוצמתית ובלתי צפויה עם מה שהוא כינה "הקול" (the voice).

החוויה עם "הקול" ארכה שמונה ימים ולילות רצופים, מ-3 לינואר עד ה-11 לינואר 1987.
במשך שמונת הימים האלה רא קיבל ידע מדהים אודות הטבע המכני של היקום ושל האדם, הידע היה מדעי ומפורט ביותר.  לדבריו לקול הייתה אינטליגנציה "גבוהה בהרבה מכל דבר אחר שהתנסה בו לפני כן". 

כאדם סקפטי מטבעו עם רקע בפיזיקה, רק אחרי שהאמינות של העיצוב האנושי אושרה באמצעות סטטיסטיקה הוא החל ללמד את היידע. רא הקדיש את חייו כדי לכונן ולפתח מערכת העיצוב האנושי, וללמד ולהפיץ אותה בעולם.
הוא נפטר ב-2011 באי איביזה, ספרד.

בהודיה גדולה לעבודתו המדהימה של רָא אוּרוּ הוּ.

רָא אוּרוּ הוּ

בסיס הידע

מערכת העיצוב האנושי היא סינתזה של תורות עתיקות בשילוב עם מדעים מודרניים.

התורות העתיקות הן מערכת הצ'אקרות ההינדית, אסטרולוגיה, קבלה, עץ החיים, ויותר מכל: האי צ'ינג הסיני (ספר התמורות).

חלק חשוב ממערכת העיצוב האנושי הוא ההתאמה בין ההקסגרמות של האי צ'ינג לבין מבנה ה-DNA האנושי.
השילוב של המקורות הקדומים ביחד עם פיזיקה מודרנית ועם גנטיקה מאפשר הבנה נרחבת ועמוקה של טבע האדם וחיינו פה על פני האדמה. 
למרות שניתן לזהות בעיצוב את הנוכחות של כל אחת מהתורות שהוזכרו כאן – בעיצוב האנושי הן, בשורה התחתונה, נושאות משמעות וחשיבות שונה.

הנוטרינו

במרכזה של התיאוריה שמאחורי ההיומן דיזיין, נמצא חלקיק תת-אטומי שפיזיקאים מכנים נוטרינו. נוטרינו הם חלקיקים זעירים של אנרגיה, בעלי מסה. אנחנו חיים בתוך אוקיינוס נויטרינו צפוף, והמסה של חלקיקי הנויטרינו נושאת מידע שקובע את ה"הדפס" הייחודי שלנו, המבנה האישי שאיתו נולדנו (בהתאם לזמן ומקום הלידה). גם ביום-יום ובמהלך החיים, הנוטרינו משפיעים עלינו.

הנוטרינו הם נשימת הכוכבים, פשוטו כמשמעו, והם זורמים באופן עקבי מתוך השמש וכוכבים אחרים ביקום שלנו. יותר משלושה טריליון נוטרינו עוברים דרך כל 6.45 סנטימטר מרובע בגופנו, בכל שנייה: נושאים אלינו מידע מכל דבר שהם חדרו אליו, ואוספים מידע.

המפה

מפה של העיצוב האנושי

העיצוב האנושי משתמש בנתוני הלידה שלנו כדי לחשב מפה אישית ייחודית (לא מפה אסטרולוגית).

המפה (BODYGRAPH) בנוייה מתשעה מרכזים – מרכזי האנרגיה בגוף – אשר מחוברים ביניהם על ידי ערוצים. המרכזים הם הצורות הגיאומטריות הגדולות שניתן לראות בתרשים. 

המספרים אשר נמצאים בתוך המרכזים, ומהם יוצאים הערוצים, נקראים שערים. 

כשאנו מסתכלים במפה כל מה שצבוע בה מצביע על האיכויות המוגדרות שלנו, המקומות העקביים באופיינו. הם מראים את האיכויות המוּלדות שלנו, אותם אנחנו מכנים "הגדרות".

כל מה שלא צבוע במפה ונשאר בלבן, מצביע על המקומות בהם אנו לא מקובעים או לא עקביים – ולמעשה פתוחים לאחרים ולסביבה. אלה הם המקומות בהם אנו מושפעים מאנרגיות של אנשים אחרים, ובהם אנו חשופים להתניות

בהתאם להגדרות שלנו במפה נקבע מהו הטיפוס שלנו ומהם האסטרטגיה והסמכות המדויקים עבורנו – כדי להתחבר למבנה הייחודי שלנו ולחיות בצורה שעובדת עבורנו. ההתמסרות לטבע שלנו בעזרת לכלים אלה מביאה להתעוררות ולידה מחדש לתוך החיים שנועדנו לחוות כאן.

HD Voice1.

המנדלה

המנדלה שמקיפה את המפה מחולקת ל- 64 חלקים שאנו מכנים שערים. 64 השערים האלו מקבילים ל- 64 ההקסגרמות של האי-צ'ינג. לכל שער (מספר) במנדלה יש מיקום ספציפי במפה, ולמעשה בגופנו.

מיקום הפלנטות השונות בזמן הלידה שלנו מפעיל/מגדיר שערים בגלגל המנדלה. החלוקות בגלגל המנדלה מאד צפופות כך ששינויים של פרקי זמן קצרים גורמים לשינוי משמעותי במפה, לכן יש צורך בשעת לידה מדויקת.

באפריל 2000, מחקר שהתבסס על 30,000 מקרים הוכיח שמבחינה סטטיסטית היבטים מרכזיים שהידע של העיצוב האנושי מציג אכן מדויקים. המחקר נעשה על ידי PhD Eleanor Haspel-Portner והתפרסם ב Unified Life Sciences.