בית הספר
לעיצוב האנושי בישראל

הוותיק ביותר בתחום

נפגשתי עם היועצת העסקית שלי והיא אמרה לי "זה שהיית הוותיק ביותר בתחום כבר לא מעניין אף אחד, תצטרך להנכיח את עצמך מחדש".

כבר הרגשתי את זה אך אין כמו לקבל את זה ישר בפנים ממישהי עם סמכות ספלינית (מודעות קיומית ברגע בלי סיפורים), ועוד פרוג'קטורית. 

זה שם על זה תג מחיר ושולח למגירה.

"היו זמנים שלראשונים בתחום היה סוג של מונופול מעצם היותם, אך כיום יש יותר ויותר מדריכים ואנשים טובים".

וכאן במפתיע אני מרגיש הקלה, אני אוהב שינויים והתחדשות. זה תמיד הפריע לי שאנשים שהצליחו בעבר נאחזים במשהו שכבר מזמן איננו, ז"א שהם איבדו את האוטנטיות/החיות והיצירתיות, הבאר יבשה.

אפשר למצוא את זה בהרבה להקות רוק אגדיות ששרות את אותם שירים כבר 50 שנים ויותר. אפשר למצוא את זה בכל מקום, גם בעיצוב האנושי. באנגלית מכנים את התופעה הזאת "המשמר הישן", שאנשים ממשיכים לתפוס את הבמה המרכזית בזכות העבר בלבד.

פתאום ראיתי שגם אני לא מחוסן מלהפוך לדינוזאור כזה. מורדים רבים עם השנים (וההצלחה) מוצאים את עצמם מייצגים את הממסד בו הם מרדו.

אני אפילו לא ממש קטפתי את הפירות.

אחרי שנים רבות בהן היה קשה להתפרנס מהעיצוב האנושי הוא התחיל לתפוס בארץ, וקיבלתי הרבה הכרה ועבודה. בדיוק אז, בדיוק כאשר התחלתי לקטוף את הפירות הגיע הסרטן והקרקע נשמטה מתחת לרגליי. 

לאט לאט, במשך שנים, חזרתי במסעי חזרה לחיים (חדשים)🙏.

זה כבר שייך לעבר. היקום מתקדם הלאה והלאה בצעדי ענק, לעולם אינו מפסיק. 

הוא נתן לי צ'אנס לפתוח פרק נוסף בחיי.

הוא אומר לי: "אם אתה רוצה לעבוד עם העיצוב האנושי, אם יש לך באמת מה לתת, ויש לך, אז תנכיח את עצמך מחדש. תמציא את עצמך מחדש". 

מי שמכיר אותי יודע שאני בעל 9 נשמות, או יותר נכון 9 גלגולים.

היועצת העסקית המדהימה עוזרת לי לחבר את העשייה שלי בעולם לשינויים שאני עובר בפנים. יועצת עסקית מהסוג החדש, שמוצאת איתך את הדרך שלך

.תודה תודה תודה🙏.

❤

דביר

מאמרים נוספים: